DAVLAT VA NOMDOR STIPENDIYALARNI QO‘LGA KIRITGAN TALABALARGA GUVOHNOMALAR TOPSHIRILDI

SamDAQI 4-son kengash yig‘ilishida Davlat va nomdor stipendiyalarni qo‘lga kiritgan talabalarga institut rektori tomonidan guvohnomalar topshirildi.
Demak, SamDAQI kengashining 2018 yil 4 sentabrdagi 1-sonli bayonnomasi bilan tasdiqlangan “Samarqand davlat arxitektura-qurilish instituti birinchi rektori R.R.Abdurasulov nomli stipendiyasi va uni tayinlash tartibi to‘g‘risida Nizom”iga hamda institut kengashining 2019 yil 29 noyabr 2-3-sonli majlis bayonnomasiga asosan quyidagi iqtidorli talabalarga 2019 yil 1 sentabrdan, 2019-2020 o‘quv yili davomida R.R.Abdurasulov nomli stipendiyasini qo‘lga kiritgani bilan quyidagi talabalarni institut jamoasi nomidan tabriklaymiz.
• Ulug‘bekova Zilola Ulug‘bekovna 504-Arxitektura guruhi talabasi;
• Shamiyev Jahongir Abdug‘affor o‘g‘li 301-Arxitektura guruhi talabasi;
• Ismatov Azizmurod Bahtiyor o‘g‘li 303-BvaIQ guruhi talabasi;
• Nasrullayev Latifxon Shuhratxon o‘g‘li 401-BvaIQ guruhi talabasi;
• Xoliqulov Bektosh Normurod o‘g‘li 305-GKK guruhi talabasi;
• Hazratov Shahzod Sunnatillo o‘g‘li 304-GKK guruhi talabasi;
• Tolibov Jasur Erkinovich 302-Menejment guruhi talabasi.
Shuningdek, SamDAQI kengashining 2018 yil 4 sentabrdagi 1-sonli bayonnomasi bilan tasdiqlangan “Akademik T.Sh.Shirinqulov nomli stipendiya va uni tayinlash tartibi to‘g‘risida Nizom”iga hamda institut kengashining 2019 yil 29 noyabr 2-3-sonli majlis bayonnomasiga asosan quyidagi iqtidorli talabalarga, 2019 yil 1 sentabrdan 2019-2020 o‘quv yili davomida T.Sh.Shirinqulov nomli stipendiyasini qo‘lga kiritgani bilan quyidagi talabalarni institut jamoasi nomidan tabriklaymiz.
• Alijanova Matlubaxon Shakirjon qizi 303-Arxitektura guruhi talabasi;
• Rahmonov Sardorbek Xayrullo o‘g‘li 305-QHALTE guruhi talabasi;
• Saidmurodov Boburshoh Bahtiyor o‘g‘li 301-QMBvaKICH guruhi talabasi;
• Asmanova Chimnaz Arzikulovna 401-BvaIQ guruhi talabasi;
• Po‘latov Asliddin Sayfullayevich 304-GKK guruhi talabasi;
• Dagarova Baxtigul Do‘smamat qizi 301-KT(MKQ) guruhi talabasi;
• Xursandova Baxtigul Sherali qizi 301-SHQvaX guruhi talabasi.
SamDAQI jamoasi va talaba-yoshlari quyidagi talabalarni Davlat stipendiyasi sohibi bo‘lganligi bilan faxrlanadi va chin yurakdan muborakbot etadi!
Beruniy Davlat stipendiyasi sohiblari 3 nafar:
• Qurilishni boshqarish fakulteti, “Ko‘chmas mulk ekspertizasi va uni boshqarish” ta’lim yo‘nalishi 401–KMEvaUB guruhi talabasi Raxmatova Saodat Saidaliyevna.
• Muhandislik kommunikatsiyalari qurilishi fakulteti, “Geodeziya kartografiya va kadastr” ta’lim yo‘nalishi 404-GKK guruhi talabasi Haqqulova Adiba Ochil qizi.
• “Muhandislik kommunikatsiyalari qurilishi” fakulteti, “Geodeziya, kartografiya va kadastr” ta’lim yo‘nalishi 405-GKK guruhi talabasi Babaxanova Dilnavoz Yokubjanovna.
Islom Karimov Davlat stipendiyasi sohibi 1 nafar:
• Qurilish fakulteti, “Bino va inshootlar qurilishi” ta’lim yo‘nalishi 310–BvaIQ guruhi talabasi Bozorov Elyor Abduraxmon o‘g‘li.