INSTITUT KENGASHINING 2-3-SONLI MAJLISIDA BIR QATOR PROFESSOR-O‘QITUVCHILARNING NAVBATDAGI YUTUQLARI E’TIROF ETILDI

Institutning “Chizma geometriya va muhandislik grafikasi” kafedrasi mudiri Uzoqov Sherzod Hamidovich O‘zbekiston Respublikasi OAKning 2019 yil 30 avgustdagi 268/1-sonli bayonnomasiga asosan dotsent Ilmiy unvonini qo‘lga kiritdi.Institutning “Quriish mexanikasi va materiallar qarshiligi” kafedrasi dotsenti Solbir Qahhrovoich Toshev O‘zbekiston Respublikasi OAKning 2019 yil 30 avgustdagi 268/1-sonli bayonnomasiga asosan dotsent Ilmiy unvonini qo‘lga kiritdi.
O‘zbekiston Respublikasi xotin-qizlar qo‘mitasi tomonidan o‘tkazilgan “Xotin-qizlar qo‘mitasining eng na’munali boshlang‘ich tashkiloti” ko‘rik tanlovining Respublika bosqichida Institut xotin-qizlar kengashi raisi Boboqulova Muqaddas Norqabulovna II darajali diplom bilan taqdirlandi.Shuningdek mualliflar: institutning “Qurilish konstruksiyalari” kafedrasi professori v.b. T.M.Mahmatqulov tomonidan yakka mualliflikda tayyorlangan 5340200 – Bino va inshootlar qurilishi (sanoat va fuqaro binolari) ta’lim yo‘nalishi talabalari uchun “Yog‘och va plastmassa konstruksiyalari” nomli o‘quv qo‘llanmaga Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 4 oktabrdagi 892-sonli buyrug‘iga asosan 892-137-raqamli nashr ruxsatnomasi berildi.Mualliflar: institutning “Qurilish mexanikasi va materiallar qarshiligi” kafedrasi professori K.Ismoilov, R.Sh.Indiaminov, J.N.abdurazzoqovlar tomonidan 5340200 – Bino va inshootlar qurilishi va 5140300-Mexanika ta’lim yo‘nalishlari talabalari uchun “Elastik – plastik qobiqlar” nomli o‘quv qo‘llanmaga Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 4 oktabrdagi 892-sonli buyrug‘iga asosan 892-141-raqamli nashr ruxsatnomasi berildi.Mualliflar: institutning “Qurilish mexanikasi va materiallar qarshiligi” kafedrasi professori K.Ismoilov, A.Usmanqulov, O.Adilov, A.Gadayevlar tomonidan 5340200 – Bino va inshootlar qurilish va 5310600 – Yer usti transporti tizimlari va ularning ekspluatatsiyasi ta’lim yo‘nalishlari talabalari uchun “Materiallar qarshiligi” (2-qism) nomli o‘quv qo‘llanmaga Oliy va  o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 20 iyuldagi 654-sonli buyrug‘iga asosan 654-280-raqamli nashr ruxsanomasi berildi.Muallif: institutning “Bino va inshootlar kadastri” kafedrasi mudiri D.Jo‘raqulovning “Yer va bino inshootlaar huquqi” nomli o‘quv qo‘llanmasiga Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 4 oktabrdagi 892-sonli buyrug‘iga asosan 892-138-raqamli nashr ruxsatnomasi berildi.Muallif: institutning “Bino va inshootlar kadastri” kafedrasi mudiri D.Jo‘raqulovning “Bino va inshootlar ro‘yhati va hisobi” nomli o‘quv qo‘llanmasiga Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 4 oktabrdagi 892-sonli buyrug‘iga asosan 892-139-raqamli nashr ruxsatnomasi berildi.Muallif: Institutning “Tabiiy fanlar” fanlar dotsenti I.Turdibekov va kafedra mudiri N.Xoldorov va F.Jamolovlar tomonidan tayyorlangan 5340100 – Arxitektura (turlari bo‘yicha), 5341000 – QHALTE va 5150900 – Dizayn (landshaft interyeri) ta’lim yo‘nalishlari talabalari uchun “Физический практикум” nomli o‘quv qo‘llanma Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 4 oktabrdagi 892-sonli buyrug‘iga asosan 892-040-raqamli nashr ruxsatnomasi berildi.Joriy yilning 14-18 noyabr kunlari o‘tkazilgan “IX xalqaro Yevroosiyo arxitektura-qurilish va dizayn maktablari festivali”da institutimizning talaba va magistrlari o‘z ishlari bilan qatnashib, diplom va sertifikatlarlar bilan taqdirlandilar.Barcha taqdirlangan professor-o‘qituvchilarni hamda talabalarni erishgan yutuqlari bilan SamDAQI ma’muriyati chin yurakdan yana bir bor qutlaydi.
Kelgusi ishlaringizda ham Institut kengashi nomidan zafarlar tilaymiz.