“Kasb-hunar kollejlarining bitiruvchi o’quvchilarini kasbga yo’naltirish” mavzusida seminar

2016 yil 1 mаrt kuni  Urgut qurilish va milliy hunarmandchilik kasb-hunar kollejida  Samarqand davlat arxitektura-qurilish instituti AL va KHKlari bilan ishlash bo’limi va Urgut qurilish va milliy hunarmandchilik kasb-hunar kolleji  ma’muriyati bilan hamkorlikda kollejning  bitiruvchi o’quvchilari uchun    “Kasb-hunar kollejlarining  bitiruvchi o’quvchilarini kasbga yo’naltirish” mavzusida seminar uyushtirildi.
Bo’lib o’tgan seminarda institutdan quyidagi professor-o’qituvchilari AL va KHKlari bo’yicha prorektor A.N.Gadaev.,  AL va KHKlari bilan ishlash bo’limi boshlig’i Sh.Mamarasulov, “Сhеttillar” kafedrasi dotsenti  N.A.Boboqandov., “STK va SHMQ” kafedrasi  o’qituvchisi  M.A.Negmatovlar  o’z  ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.
Seminar savol-javob va muzokaralarga boy tarzda o’tdi. Seminarga jami 340-nafar  o’qituvchilar ishtirok etishdi.