SamDAQI Arxitektura fakultetining kengaytirilgan ilmiy seminari

2016  yil 22-yanvarda  1400   da  inistitutning  kichik  faollar  zalida  SamDAQI  Arxitektura  fakultetining  kengaytirilgan  ilmiy  seminari  bo`lib  o`tdi.
Ushbu  seminarga  mustaqil  tadqiqotchi  Sadikova Sitorabonu   Nematjanovnaning  “O`zbekiston  lanshaft  arxitekturasida  Temuriylar  bog`-park  sa`atini  qayta  tiklashnng ilmiy-texnik  asoslari”  mavzusida  yozilgan  18.00.02 –  “Shaharsozlik, rayonlashtirish,qishloq  turar  joylarini  rejalashtirish. Landshaf  arxitekturasi.  Bino  va  inshoatlar  arxitekturasi  ixtisosligi   bo`yicha  ” Arxitektura  fanlari  doktori  ilmiy  darajasini  olish  uchun  yozilgan  dissertatsiyasining  OTM   bosqichidagi  muhokamasi baxs  munozaraga  boy  bo`ldi .Ushbu  seminarni Institut ilmiy  ishlari  prarektori E.X.Isakov  olib  bordi  (Ilmiy  maslahatchi  mem.f.d.,SamDAQI professori. A.S.Uralov).

Seminarga: Matyazov .S, Bayzakov.A, Keldiyorov.E, Ubaydullayev.O, Kanderatyev.V, Pulatov.Z, Xushvaqtov.U, Babakandov.O, Xayitov.O, Kamolov.A,    Jonuzoqov.A, Xudayarova.M, Drepchenko.N, Salaxutdinov .G`, Xaqqulov.S, Xudayorov .I, Usmonov.Sh, Xudayorov.I, Usmonov  .Sh, Xusanov .X, Maxmudov .S, Sadikova .Sh, Saidova .B, Nosirova.S, Isakova .D, Holiyorova .Sh, Saloxiddinov .X, Ibragimov.N, Xasanova .N, Berdiyev.F, Toshtemirov.R, Jurayev.X, Sultonova.D, Kamolova.D, Xidirov.N, Qushmanov.T, Nazirov.D, Saloxiddinova.D, Kayimov.X, Yorqulov.A, Abdurayimov.M, Isakov.E.X, O`ralov.A,
Muxammadiyev.E lar qatnashishdi