Qabul kunlari: Har kuni 14-00 dan 16-00 gacha (dushanba va shanbadan tashqari)
Kafedra 1967 yil umumiy muxandislik fanlari kafedrasidan ajralib chiqdi va unga «Muxandislik geodeziyasi» nomi berildi. Uning tarkibida marhum T.Qo`ziboev, Q.Bo`riev va O.Trofimovalar bor edi. So`ngra O`zGIPROZEM dan N.Nishonboev (1968), SamDU dan F.Narzullaev (1968) lar kafedra professor – o`qituvchilari safiga qo’shildilar. Kafedra professor–o`qituvchilari safi kundan–kunga kengaya bordi. SamDU dan Sh.Abraev (1970), M.Qo`ziboev (1975), B.Omonov (1991), TashPI dan N.Murodullaev (1972), S.Toshpo`latov (1973), mahrum O.Haydarov (1973), T.Safarov (1975), Sh.Bekirov (1978), A.Suyunov (1981), Sh.Avchiev (1984), M.Xudayqulov (1984), TIMI dan Sh.Davlatov (1971), D.O.Jo`raqulov (1981), H.Alimova (1979) SamDAQI dan M.Mukoseeva (1984), S.Jalilov (1980), E.Isakov (1987), M.S.Burxonov (2004), 1997 yildan A.Ahungonov, A.Salaxiddinov (1999), T.Qosimov, G`.Artikov va Sh.Tuxtamishevlar 2000 yildan, 2008 yildan S.Djavadov va I.Omonovlar professor–o`qituvchilari safiga kirdilar. Kafedraga 1996–yilning noyabr oyidan „Geodeziya va yer kadastri” kafedrasi nomi berildi.
Kafedra a’zolaridan Sh.Davlatov (1978), N.Murodullaev (1979), S.Toshpo`latov (1980), O.Haydarov (1984), N.Nishonboev (1985), A.Suyunov (1988), D.Jo`raqulov (1990), Sh.Avchiev (1990), B.Omonov (1991), S.Jalilov (1992), E.Isakov (1993) nomzodlik dissertatsiyalarini, A.Suyunov (1995) doktorlik dissertasiyasini himoya qildilar.Sh.A Suyunov (2018) doktorlik (PhD) disirtatsiyasini himoya qildi.A.Suyunov yaratgan ixtirosi uchun patent, D.Jo`raqulov va B.Omonov mualliflik guvohnomalariga ega bo’lishdilar.
Kafedraga 2000 yildan „Geodeziya” kafedrasi nomi berildi. Ushbu yillarda kafedraga yangi professor – o`qituvchilar t.f.n. T.Qosimov va t.f.n. G`.Artikovlar qo`shildilar.Kafedra a’zolaridan M.S.Burxonov (2004), A.A.Salaxiddinov (2004), aspiranti T.M.Abdullaev (2005), lar nomzodlik dissertasiyalarini himoya qildilar.2018-yil kafedra katta o'qituvchisi Sh.A Suyunov doktorlik (PhD) disirtatsiyasini himoya qildi.
O`tgan vaqt mobaynida kafedra mudirligini bajarganlar:
T.Q.Qo`ziboev (1967–69);
Q.Bo`riev, N.Nishonboev (1969–75);
M.Qo`ziboev (1975–79);
Sh.Davlatov (1979–85);
S.Toshpo`latov (1985–88);
N.Murodullaev (1988–92);
Sh.Davlatov (1992–95);
A.S.Suyunov (1996–2002);
E.X.Isakov (2002–2008);
G`.A.Artikov (2008–2010);
D.O.Jo`raqulov (2010-2018);
2018-yildan boshlab t.f.d., prof. A.S Suyunov bajarmoqda.
Kafedrada 32 nafar professor–o`qituvchi va 4 nafar yordamchi xodimlar faoliyat ko`rsatishmoqda. Shulardan: 1 nafari fan doktori, professor; 4 nafari fan nomzodlari, dotsentlar; 2 nafari fan nomzodlari, katta o`qituvchilar, 8 nafari katta o`qituvchilar, shundan 3 nafari ishlab chiqarish korxonalaridan; 17 nafari assistentlardir. Kafedra professor–o`qituvchilarining 1 ta darslik, 10 dan ortiq o’quv qo’llanmalari, 300 dan ortiq ilmiy maqolalari va tezislari, 150 dan ortiq uslubiy qo`llanmalari chop etilgan. Kafedra sobiq professori T.Qo`ziboevning (1972–75) „Texnikaviy nivelirlash” va „Geodeziya” darsliklari, professor A.S.Suyunovning (1995–97) „O`rta Osiyo sharoitida refraksiyani hisobga olish” va „Markaziy Osiyo sharoitida bajariladigan geodezik ishlariga tashqi muhit muommolari” mavzusidagi monografiyalari chop etilgan,2018-yil A.S Suyunov va Sh.A Suyunovlar "O'zbekiston Respublikasi sharoitida Geodizik o'lchash natijalari aniqligi" mavzusidagi monografiyasi chop etildi.
Hozirgi kunda kafedra a’zolari quyidagi ikki innovasion mavzular ustida ish olib bormoqdalar:
-Geodezik, kartografik, topografik, asbobshunoslik ishlarini takomillashtirish;
-Arxitektura yodgorliklari va ko`chmas mulklarning geometrik holatini geodezik usullar yordamida aniqlash va kadastr planlarini tuzish.

Reception days: Everyday from 14-00 till 16-00 (except Mondays and Saturdays)
The department was separated from the Department of General Engineering in 1967 and was called the "Engineering Geodesy". There were the late T.Khuzibayev, Q.Bo’riyev and O. Trofimova. Later UzGIPROZEM, and later N.Nishonbaev (1968) from the F.Narzullaev (1968) from SamDU from the staff of the department. The number of professors and lecturers of the department has grown day by day. Sh.Abraev (1970), B.Omonov (1991),TASHPI from N.Murodullaev (1972), S.Toshpo'latov (1973), deprived O.Haydarov (1973), T.U.Safarov (1975) Sh. Davlatov (1971), D.O Jurakulov (1981), H.Alimova (1979) from the Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers (1981), Sh.K.Avchiev (1984) ), SamDAQI from, S.Jalilov (1980), E.X.Isakov (1987), M.S Burkhonov (2004), A.A.Salakhiddinov (1999), G’.A.Artikov TASI from Sh. Sh Tuxtamishov (2004), Sh.A Suyunov (2009), S.S Djavadov and I.H.Omonov (2008) became the professors-teachers of the department.
The department was renamed as Geodesy and Land Cadastre Department in November 1996. Among the members of the department were Sh.Davlatov (1978), N.Murodullaev (1979), S.Tashpulatov (1980), O.Haydarov (1984), N.Nishonbayev (1985), A.Suyunov (1988), D.Jurakulov (1990), Sh.Avchiev (1990), B.Omonov (1991), S.Jalilov (1992), E.X. Isakov (1993), A.S Suyunov (1995), Ph.D. thesis. Sh.A Suyunov (2018) defended his PhD dissertation. A.Suyunov's patented invention, B. Omonov's copyright certificates.
Nowadays, new professors - teachers are working at the department. G.Artikov joined the chair. The department was renamed the Department of Geodesy in 2000. The members of the department were M.Surkhonov (2004), A.A.Salaxiddinov (2004), post-graduate student T.M.Abdullaev (2005), and in 2018, and his teacher Sh.A. Suyunov has a doctorate (PhD) degree. Nowadays, the department has the following professors: teachers O.A O’raqov (2012), M.I Husanova (2013), S.B.Manayev, M.H.Bobokalonov (2014) Senior lecturers A.A Mirzaev, M.E.Isroilov, and, S.S Hamzayev (2015), A.H.Nishanov (2016), Samarkand aerogeodeziya enterprise. S. Khamdamov and G. Mullajanova Sh.R.Samankulov, U.A.Berdiqulov (2017), Sh.Sh.Hudaykulov, K.Rahmatullaeva (2018) entered the department of professors and teachers.
Professors and teachers of the department are currently working at the department. Director of the Samarkand aerogeodeziya enterprise, senior teacher I.M.Pirnazarov (2000) and senior teacher of department at this enterprise M.B Aminjanova (2006), senior teacher of Samarkand center of gas supply Sh.A Suyunov (2009), Samarkand branch of UzGAShLITI Head of the topography department, senior teacher H.Sh.Hudoyberdiev (2015), entered the department of professors and teachers.
During the past period he was the head of the department:
T.Q Qo’ziboyev (1967-69);
Q.Boriyev, N.Nishonboyev (1969-75);
M.Qo’ziboyev (1975-79);
Sh.Davlatov (1979-85);
S.Toshpo'latov (1985-88);
N. Murodullaev (1988-92);
Sh.Davlatov (1992-95);
A.S Suyunov (1996-2002);
E.X. Isakov (2002-2008);
G’.A Artikov (2008-2010);
D.O Jo’rajakulov (2010-2018);
From 2018, the Doctor of Economics, prof. A.S Suyunov is doing it.
There are 21 professor-teachers and 5 assistant workers in the department, 4 of them are manufacturing enterprises; performance is continuing. 1 doctor of science, professor; 2 candidates of sciences, associate professors, 1 PhD doctor, 7 senior teachers, 3 of them teachers and 8 trainee-teachers
There are 2 textbooks, more than 10 textbooks, more than 500 scientific articles and theses, more than 100 methodical manuals. t.f.d. Professor A.S Suyunov (1995-97) has published monographs on "Refractory accounting in the conditions of Central Asia" and "Geodetic works in the conditions of Central Asia". In 2018, A.S Suyunov and Sh. A Suyunov published the monograph "The accuracy of geodynamic measurement results in the conditions of Uzbekistan".
Nowadays the members of the chair are working on two innovative themes: - Improvement of geodetic, cartographic, topographic and instrumental works; - geodetic methods of geometric surveys of architectural monuments and real estate and cadastral plans.
Nowadays there is a magistracy on the specialty of Applied Geodesy (AG) at the department, as well as base doctorate on specialty 11.00.06 GK.
Head of the Department A.S Suyunov is a member of the Tashkent State Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers, a member of the scientific degree of Doctor of Science. Including Deputy Chairman of the Board of the Ministry of Innovations of the Republic of Uzbekistan.