ABITURIENTLAR DIQQATIGA!!
5150903 - “Dizayn: landshaft dizayni”, 5150911- “Dizayn: intererni loyihalash” ta’lim yo‘nalishlariga hujjat topshirgan
2021-2022 o‘quv yili uchun kasbiy (ijodiy) imtihon o‘tkazish kunlari belgilangandan keyin,  tasdiqlangan dasturga asosan ijodiy imtihonda har bir abiturient qo‘yidagi zaruriy o‘quv qurollarini o‘zilari bilan olib kelishlari talab etiladi:
1.Rangtasvir fanidan ijodiy imtihonga:
Qalam (T,TM, o‘chirgich, skoch, rezak(qalam charxlagich), akvarel bo‘yog‘i, palitra (rang tayyorlagich), rang uchun suv idish, turli hajmdagi mo‘yqalamlar.
2. Chizmachilik fanidan ijodiy imtihonga:
30x40 o‘lchamdagi planshet (chizma doskasi), qalam (T,TM,M), o‘chirgich, skoch, rezak(qalam charxlagich), sirkul (har xil turdagi), chizg‘ichlar, (O‘lcham(lineyka), burchaklik (ugolnik), transportir).
Kasbiy (ijodiy) imtihon topshirig’ini bajarish uchun A3 o‘lchamdagi qog‘oz qabul komissiyasi tomonidan beriladi.
Ortiqcha buyumlar (imtihonga taa’luqli bo‘lmagan barcha buyumlar) ni olib kirish ta’qiqlanadi!
Ijodiy imtihon dasturi va o‘tkazilish tartibi bilan tanishish uchun www.samgasi.uz elektron manziliga murojaat qilishingiz mumkin.

Сдавшие документы на образовательные направления 5150903- «Дизайн: ландшафтный дизайн», 5150911- «Дизайн:проектирование интерьера»
После того, как будут установлены даты профессионального (творческого) экзамена на 2021-2022 учебный год, согласно утвержденной программе, каждый абитуриент должен принести с собой на творческие экзамены следующие учебные чертёжные инструменты:
1. К творческому экзамену по предмету «Живопись»:
Карандаши (Т, ТМ, ластик, скотч, точилка, резак), акварельные краски, палитра , стаканчики под воду для разведения краски, кисти разных размеров.
2. К творческому экзамену по предмету «Черчение»:
Планшет 30х40 (доска для черчения), карандаши (Т, ТМ, М), ластик, скотч, резак (точилка для карандашей), циркуль,разные типы линеек (размерная линейка, угольники  (30 и 45 градусные), транспортир).
Для выполнения профессионального (творческого) экзамена приёмная комиссия выдаст заверенную печатью бумагу  формата А3.