O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI

OLIY VA O’RTA MAXSUS TA’LIM VAZIRLIGI

MIRZO ULUG’BEK NOMIDAGI SAMARQAND DAVLAT ARXITEKTURA-QURILISh INSTITUTI

AXBOROT  XATI

Vazirlar Mahkamasining 2016 yil 20 yanvardagi 33-f sonli Farmoyishiga, hamda Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 2016 yil 23 yanvardagi 27-sonli buyrug’iga binoan, Samarqand  davlat arxitektura-qurilish institutida 2016 yil 27-28  may kunlari «Arxitektura va qurilish sohalarida innovasion texnologiyalarni qo’llash istiqbollari» mavzusida xalqaro ilmiy-texnik konferensiya o’tkaziladi.

Konferensiya quyidagi yo’nalishlar bo’yicha ish olib boradi:

• arxitekturada an’anaviylik va zamonaviylik munosabatlari, sohada erishilgan mamlakatimiz va xorij tajribalari;
  • qurilish materiallari, konstruksiyalari, texnika va texnologiyalarini innovasion rivojlantirish istiqbollari;
  • geodeziya, kartografiya va kadastr sohasiga zamonaviy texnologiyalarni tadbiq qilish istiqbollari; Aerokosmik tadqiqotlar.
  • muhandislik kommunikasiyalari sohasida innovasion texnologiyalar;
  • arxitektura-qurlish sohasida  fundamental va amaliy tadqiqotlar;
  • arxitektura va qurilish tizimlari uchun mutaxassislar tayyorlash va soha xodimlarining   malakasini  oshirish;
  • mamlakatni modernizasiyalash sharoitida qurilish iqtisodiyoti va   menejmentinig nazariy va amaliy muammolari.

Konferensiyaning rasmiy tillari: o’zbek, rus va ingliz tillari

Konferensiyada ishtirok etish uchun mualliflar o’z tezislarini quyida keltirilgan talablar asosida bir nusxada qog’oz va elektron ko’rinishida yoki elektron pochta orqali 1 may 2016 yilgacha puxta tahrirlangan holatda quyida keltirilgan manzilga topshirishlari yoki jo’natishlari mumkin. Muddatidan kechiktirib topshirilgan yoki talablarga javob bermaydigan tezislar qabul qilinmaydi va mualliflarga qaytarilmaydi.

Maqolalarni rasmiylashtirishga talablar:

• Matn Microsoft Word  formatida;
  • A 4 formatda, kitob ko’rinishida;
  • har tomondan 2 sm hoshiya qoldirilishi kerak;
  • shrift - Times New Roman;
  • o’lchami -14 pt;
  • abzas - 1 sm, oraliq – 1,5;
  • tekislash eni bo’yicha;
  • rasm va grafiklar (300 dpi) *.tif, *.psd va *.jpg formatlarida  berilishi kerak;
  • sarlavhada ma’ruzaning nomi, ma’ruzachining f.i.sh., tashkilot va davlat  nomlari sahifaning o’rtasida joylashgan bo’lishi kerak;
  • adabiyotlarga murojat (havola) katta qavs ichida ko’rsatiladi.

Respublikamizdan ishtirok etuvchilar har bir sahifa uchun 10000 so’m miqdorida, chet el ishtirokchilari uchun har bir sahifaga 5 AQSh $, O’zR MB kursi bo’yicha tashkiliy badal mablag’ini to’lashlari zarur.

Hisob raqami: Moliya vazirligi g’aznachiligi, h/r 23402000300100001010 Markaziy bank XKKM Toshkent, MFO 00014,  INN 201122919, shxv 400110860184017950100079004       INN 201213353.

IShTIROKChINI  RO’YXATGA  OLISh ShAKLI

Ishtirokchining to’liq  f.i.sh.
Tashkilot (nomi)
Seksiya (nomi)
Lavozimi, ilmiy darajasi va unvoni
Manzil
Faks
Ma’ruzaning qischqacha mazmuni
Ishtirok shakli (ma’ruza/ko’rgazma)
Mehmonxonaga extiyoji (kerak/kerak emas)

Mehmonxonada yashash va yo’l harajatlari ishtirokchining o’z hisobidan amalga oshiriladi.

Murojaat uchun tashkiliy qo’mita:

140147, Samarqand sh. Lolazor ko’cha 70.

SamDAQI. Tel: (0-366) 237-18-47,

Faks: (0-366) 237-26-30,